Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Ev tipi ya da ticari atıkların hijyenik şekilde toplanması ve uzaklaştırılmasına olanak tanıyan çöp torbası çeşitleri, kullanım amacı, boyut, dayanıklılık, kullanım konforu ve marka gibi parametrelere bağlı olarak farklı fiyatlarla satışa sunuluyor. 80'li yıllardan itibaren Türkiye'deki evlerde kullanılmaya başlayan çöp torbaları, reçine ve plastik gibi malzemelerden üretiliyor. Siz de eviniz, ofisiniz ya da iş yerinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyduğunuz özelliklerde çöp torbası satın alabilirsiniz.

Çöp Torbası Kullanımı Hangi Artıları Sunuyor?

Çöp torbası çeşitleri, çöp kutusu ya da temizlik arabası boyutları göz önüne alınarak üretiliyor. Delinme ve yıpranma direnci yüksek olan poşet çeşitleri, kullanım alanı doğrultusunda farklı ağırlıklara dayanıklı olmaları sayesinde market poşetlerine kıyasla çok daha hijyenik ve konforlu bir kullanım sunuyor. Daha öncesinde alışveriş ürünlerini taşımak için kullanılan poşetler, çöp toplama amacı güdülerek üretilmediğinden kolayca delinebiliyor ve yırtılabiliyor. Daha öncesinde farklı amaçlarla kullanılmadığı için herhangi bir delik ya da yırtık olmadığına emin olduğunuz çöp torbası çeşitleri, boyut alternatifleri sayesinde çıkan atık miktarınız doğrultusunda seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. Geri dönüşüm için çöpünüzü ayırıyorsanız biyoçözünür özellikliğe sahip olanları tercih edebilirsiniz. Tasarımları sayesinde ellerinize herhangi bir bulaşma olmadan çöpünüzü atabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Çöp Torbası Çeşitleri Neler?

Standart çöp torbası çeşitleri, çoğunlukla ev, ofis ya da ticarethaneler düşünülerek üretiliyor. Çalışma odanız ya da ofisiniz için küçük ebatlı bir çöp poşeti yeterli olurken restoran ya da kafe gibi işletmeler çok büyük ebatlı modellere ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle üreticiler; çöp torbası çeşitlerini küçük, orta, büyük, battal ve jumbo boylarda piyasaya sürüyor. Piyasada aynı boy adı altında satılan çöp torbası boyutları üç aşağı beş yukarı olsa da değişkenlik gösterebiliyor. Mesela küçük boy adı altında satılan çöp torbaları, 40 x 45 cm ya da 40 x 50 cm boyutlarında olabiliyor. Çöp poşeti satın alırken boyutlarına göz atarak tam ihtiyaç duyduğunuz ürünlere ulaşabilirsiniz.

Orta boy çöp torbaları 55 x 60 cm ya da 55 x 65 cm, büyük boylar 65 x 80 cm ya da 65 x 85 cm, battal boylar 75 x 90 cm ya da 75 x 95 cm ve jumbo boylar 80 x 100 cm ya da 80 x 110 cm boyutlarında üretiliyor. Küçük ve orta boy modellerini eviniz ve ofisinizin günlük atık ihtiyaçları için tercih edebilir, daha ağır çöplerde ya da bahar temizliği ve taşınma gibi ekstrem durumlarda büyük, battal ya da jumbo boylar arasından seçim yapabilirsiniz.

En Ucuz Çöp Torbası Çeşitleri Hangileri?

Çöp torbası fiyatları, boyutlarının yanı sıra taşıdıkları ekstra özellikler doğrultusunda değişkenlik gösteriyor. Standart özelliklere sahip küçük boy çöp torbası çeşitleri, genellikle en uygun fiyatlı alternatifler oluyor. İçerisinde kaç adet torba bulunduğu, markası, dayanıklılığı ve büzgü gibi detayları, çöp torbası fiyatlarına direkt olarak etki ediyor. Daha ağır çöpleri taşımak için geliştirilen sert dokulu çöp torbası modelleri, çoğunlukla daha pahalı alternatifler oluyor. Hoş kokulu ve renkli çeşitlerin yanı sıra bebek bezi değişimi ya da mutfak ve banyo gibi alanlar için geliştirilen modeller, farklı fiyatlar altında satılıyor. Satın aldığınız çöp torbasının uygun fiyatlı olup olmadığından emin olmak için içerisinde bulunan adeti ve boyutlarını kıyaslayabilir, lavanta ve gül gibi farklı kokularla aromalandırılmış modelleri tercih ederek çok daha keyifle kullanabilirsiniz. Büzgülü ve ağız kısmında bağcık bulunan modelleri değerlendirebilir ya da daha uygun fiyatlı standart modelleri tercih edebilirsiniz. Çöp Torbalarını Kısaca Katagorize edersek Standart Çöp Torbaları,Büzgülü Çöp Torbası, Endüstriyel Çöp Torbaları, Ağır Sanayi Çöp Torbaları, Profesyonel Çöp Torbaları, Tıbbi Atık Torbaları olarak adlandırabiliriz 

1001 Ambalaj.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.