Bu sayfada bulabileceğiniz ürün çeşitleri

Streçler | Buzdolabı Poşetleri | Alüminyum Folyolar | Yanmaz Fırın Torbaları | Pişirme Kağıtları

1001 Ambalaj

Toplam 19 ürün görüntüleniyor.
Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Yapay polimerlerden üretilen hijyenik streç filmler, dayanıklı ve esnek yapıları sayesinde günlük kullanımda en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında yer alır. İnce dokusu sayesinde yüzeylere kolayca tutunabilen streç film modelleri, gıdaları buzdolabında veya dışarıda çok daha uzun süreler boyunca muhafaza edebilmenize yardımcı olur. İnceliği ile boşlukları kolayca dolduran streç ürünler, gıdaları taze tutmanızı sağlayacak ortamı pratik bir şekilde oluşturur.

Streç film, sıkı bir sızdırmazlık oluşturmak için kendisine, yiyeceklere ve yiyecek kaplarına kolaylıkla yapışabilen ince, esnek ve şeffaf polimer filmden oluşan bir gıda ambalajıdır. Plastik polimer, gıdaları havadan korumak için tercih edebileceğiniz en uygun ve işlevsel ürünler içinde gösterilebilir. Yeni nesil plastik filmler, kuru gıdaların nemi emmesini ve ıslak gıdaların da nemini kaybetmesini önleyerek yiyecekleri uzun süreler boyunca taze tutar. Ayrıca, kokuyu hapsettiği için buzdolabında ya da diğer kapalı ortamlarda saklanan yiyeceklerin kokusunun birbirine karışmasını da engeller.

Streç filmin en önemli özelliği, ince polimer içeriği sayesinde kolayca esneyebilmesi ve uzayabilmesidir. Bu şekilde, her yüzeyin ve dokunun şeklini kolayca alabilir ve onu sıkıca çevreleyebilir. Üst düzey hava geçirgenliğine sahip olan ürünler kötü koku, nem ve küf gibi istenmeyen durumların önüne geçilebilmesini sağlar. Buğulanmaya karşı dirençli ürünler, kullanım kolaylığı ile bilinir. Özellikle, sıcak gıdaların streç film üzerinde oluşturacağı buğulanmayı önlemek hem yiyeceklerin daha uzun sürelerce muhafaza edilebilmesini kolaylaştırır hem de yiyecekleri her koşulda şeffaf bir şekilde görebilmeyi mümkün kılar.

Sera etkisi sağlayan streç ürünler kırmızı et, tavuk, balık, peynir, sebze, meyve, kahvaltılıklar ve diğer gıdaların ömrünü uzatır ve tazeliğini korumasını sağlar. Son derece ince ve yapışkan olan rulo streçlerin kendi içinde dolanmaması, birbirine yapışmaması ve daha pratik bir şekilde açılabilmesi için streç film makinesi içine yerleştirilerek kullanılması önerilir. Yeni nesil ambalajlar içinde gelen ürünler, streç kutusu üzerinde yer alan hızlı kesme aparatı sayesinde makineye ihtiyaç duymadan da rahatlıkla kullanılabilir.

Yüksek elastikiyete sahip ürünler, eksi derecelerde dâhi özelliğini yitirmez. Bu sayede gıdalar, streç filmle kaplanarak derin dondurucuda korunabilir. Streç film, gıda ile doğrudan temas etmeyecek biçimde mikrodalga fırınlarda da kullanılabilir. Buzdolabında muhafaza ettiğiniz streç film kaplı soğuk yemekleri, film üzerine birkaç ufak delik açarak mikrodalgada kolaylıkla ısıtabilirsiniz. Diğer taraftan, polimer içerik yüksek sıcaklığa bağlı olarak eriyeceği için fırın poşeti dışındaki plastik ürünler, geleneksel fırınlarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

Endüstriyel kullanıma, ambalajlamaya ve gıda temasına uygun olarak imal edilen başlıca üç tür streç film çeşidi bulunur. Endüstriyel streç bant veya palet streç film gibi endüstriyel plastik ambalajlar, tüketilebilir ürünlerle doğrudan temas halinde kullanılmamalıdır. Endüstriyel kullanım için tasarlanan streç bant çeşitleri, palet üzerinde taşınması gereken koli veya eşyaların bir arada tutulmasını sağlar. Aynı hizada 4-5 kat üst üste sarılan palet streç ürünleri, tıpkı bir koza gibi yüksek direnç ve üst düzey dayanıklılık sunar.

Gıda sektörüne uygun ürünler, daha kolay bir şekilde kullanılabilmesi için genellikle kesme bıçağı ve kaydırmalı rulo ambalajı gibi özel paket seçenekleri ile gelir. Streç filmlerin fiyatları, bu gibi detaylara göre şekillenir. Paketleme için geliştirilen ürünlerin fiyatları, gıda sektörü için imal edilen ürünlere kıyasla daha makuldür. Genel anlamda streç film fiyatları ise ürünün markası, türü, ebatları, özellikleri, mikron değerleri ve ambalaj detayları gibi farklı hususlara bağlı olarak değişkenlik gösterir.

1001 Ambalaj

Sağlıklı günler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.